![]() |
|
|
Олена КОВТУН, завідувач навчально-методичного кабінету |
Оксана ПОГОРІЛА, методист |
Ірина КОВАЛЬ, методист відділення |
Навчально-методичний кабінет – це структурний підрозділ коледжу, який забезпечує організацію роботи педагогічних працівників з науково-методичного забезпечення освітнього процесу, удосконалення якості освітніх послуг і кваліфікації викладачів.
У своїй діяльності навчально-методичний кабінет керується нормативними документами Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Положенням про коледж, рішеннями педради Коледжу та Положенням про навчально-методичний кабінет та підпорядковується заступнику директору з навчальної роботи.
Зміст діяльності навчально-методичного кабінету визначається методичною роботою, спрямованою на формування професійних та загальних компетентностей майбутніх фахівців.
Основні завдання навчально-методичного кабінету
- Організація та координація навчально-методичної роботи в Коледжі.
- Вивчення та аналіз рівня методичного забезпечення освітнього процесу.
- Надання методичної допомоги викладачам в підвищенні їх фахового рівня, педагогічної майстерності, створення умов для безперервного поліпшення фахової передвищої освіти.
- Накопичення і систематизація методичних матеріалів, урізноманітнення форм і методів активного навчання та виховання, оцінка їх ефективності.
- Виявлення, апробація та впровадження в практику перспективного педагогічного досвіду, освітніх технологій і досягнень науки.
- Проведення системних заходів, спрямованих на розвиток творчого потенціалу викладачів, вивчення й узагальнення їх педагогічного досвіду та впровадження його в освітній процес
- Формування електронної бази даних щодо перспективного педагогічного досвіду та інноваційної діяльності викладачів, створення сучасних науково-методичних матеріалів, накопичення переліку навчальної, довідкової, методичної, психолого-педагогічної, наукової та іншої літератури й періодичних педагогічних видань, науково-пошукової роботи та інноваційної діяльності.
Керівництво роботою навчально-методичного кабінету здійснює завідувач. Компетенції завідувача навчально-методичного кабінету та методистів встановлюються директором закладу освіти відповідно до чинного законодавства та викладені в посадових інструкціях.
Методична рада, яка створена при навчально-методичному кабінеті, розглядає шляхи розв’язання актуальних проблем, координує роботу циклових комісій, здійснює аналіз діяльності викладачів у системі науково-методичної роботи.
Зміст і форми роботи навчально-методичного кабінету
Планування, організація та проведення конференцій, методичних семінарів, занять школи молодого викладача, підвищення педагогічної майстерності з актуальних проблем методики навчання та виховання студентів, організації освітнього процесу.
Вивчення рівня викладання, роботи циклових комісій, ефективності використання інноваційних форм і методів навчання, узагальнення та пропаганди передового педагогічного досвіду роботи.
Надання методичної допомоги цикловим комісіям в організації роботи з питань ведення навчально-методичної документації, виховання, навчання, роботи з викладачами-початківцями.
Систематизація та пропаганда новинок педагогічної та методичної літератури, навчальних посібників, рефератів і статей з питань навчання і виховання спільно з бібліотекою.
Участь в організації щорічних виставок навчально-методичних посібників, документації тощо.
Розробка методичних проблем, які реалізуються закладом освіти при плануванні і проведенні відкритих занять.
Планування та підготовка до проведення педагогічної та методичної рад, розгляд на засіданнях навчально-методичних питань.
Забезпечення рецензування методичних розробок, навчальних посібників та інших навчально-методичних матеріалів, розроблених викладачами і схвалених цикловими комісіями.
Співпраця з іншими ЗФПО з метою обміну досвідом.
Організація розроблення, апробації і поширення навчально-методичних матеріалів, основних форм науково-методичної роботи.
Складання розкладу навчальних занять та екзаменаційних сесій.
Аналіз виконання педагогічного навантаження викладачами коледжу, здійснення контролю обліку погодинної оплати праці викладачів.
Контроль за виконанням навчальних планів і програм за спеціальностями, за роботою навчальних лабораторій і кабінетів та за використанням аудиторного фонду.
Контроль за своєчасною розробкою цикловими комісіями планової навчально-звітної документації та поданням звітності за встановленою формою.
За час роботи кабінету зібрано: примірники фахових друкованих видань, кращі зразки навчальної документації (навчально-методичні комплекси, методичні розробки окремих занять, виховних годин тощо), матеріали з практичного досвіду роботи кращих педагогів, педагогів-новаторів.