Відокремлений структурний підрозділ
"Ірпінський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України"

15 березня 2018 року в бібліотеці Ірпінського економічного коледжу  проведена Літературна година «Коріння Шевченкового роду».

У березні   весь український народ в Україні та поза її межами, вся передова  світова громадськість  відзначає день народження Тараса Григоровича  Шевченка – великого українського і світового поета, художника, нашого національного генія, який своєю творчістю,  своїм життям  надихнув  українців на побудову  власної  держави.

 Сучасна Шевченкіана налічує досить багато наукових праць, у яких спадщина  генія українського народу розглядається в широкому літературно-історичному контексті. Сама ж творчість Великого Кобзаря і до сьогодні залишається невичерпною скарбницею для  дослідників його таланту.

 Не менш цікавими  є також маловідомі для широкого загалу сторінки життя Т.Г.Шевченка.  Одна з них - його родовід.

У ході проведення літературної години бібліотекарі ознайомили студентів з  матеріалами досліджень провідних українських   літературних критиків та письменників: М.Костомарова, О.Єфименко, С.Русової, І.Франка, В.Доманицького, М.Рильського і багатьох інших.

Дуже  зацікавила студентів інформація про  нащадків Великого  Кобзаря, які проживають нині на Дніпровщині, в Черкаській  та Миколаївській областях, а також про унікальний Національний заповідник «Батьківщина Шевченка». Саме тут відтворені батьківські хати Поета,маєток пана Енгельгарда, де він служив козачком, віковічні липи, в дуплах яких Шевченко ховав свої перші малюнки.   

                                   Наталія Горніч, завідувач бібліотеки коледжу