Відокремлений структурний підрозділ
"Ірпінський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України"
Новини
Привітан­ня від сту­дентів до Дня працівників освіти
Вчора о 17:00
1 жо­втня Міжна­род­ний день лю­дей по­хи­ло­го віку.
02 жовтня 2022, 21:15
30 ве­рес­ня 2022 ро­ку в Ірпінсь­ко­му фахо­во­му ко­леджі відбу­ла­ся Лінійка пам’яті «Ге­рої не вми­ра­ють»
30 вересня 2022, 22:13
29 ве­рес­ня меш­канці гур­то­жит­ку Ірпінсь­ко­го фахо­во­го ко­ле­джу прий­ня­ли участь у патріотич­но­му квесті «Україна по­над усе!».
29 вересня 2022, 22:05
28 ве­рес­ня 2022 ро­ку клас­ний керівник групи 206-Т Оле­на Ко­втун про­ве­ла те­ма­тич­ну ви­хов­ну го­ди­ну пам’яті «Тра­гедія Ба­би­но­го Яру»
28 вересня 2022, 18:43
Всі новини

 

Виховна робота у коледжі здійснюється згідно з Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про вищу освіту», положеннями Загальної декларації прав людини, інших чинних нормативно-правових актів у сфері освіти та виховання, Статуту НУБіП України, Положення про коледж.

Основні завдання виховної діяльності сучасних закладів освіти визначені: Законами України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»; постановами Верховної Ради України «Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді»; указами Президента України:від 12.06.2015 №334 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», від 13.10.2015 №580 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки»; розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 №1400 «Про затвердження плану заходів щодо національно-патріотичного виховання молоді на 2016 рік»; наказом Міністерства освіти і науки України від 16.07.2015 №768 «Про національно-патріотичне виховання в системі освіти»; наказом департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 02.12.2014 №343 «Про подальше вдосконалення системи національно-патріотичного виховання дітей, учнівської та студентської молоді в навчальних закладах Київської області»; інструктивними листами, методичними рекомендаціями Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» з питань організації виховної роботи у навчальних закладах  та ін.

Виховна робота у коледжі проводиться згідно з планом виховної роботи, що є складовою Комплексного плану коледжу, планів роботи  відділень, циклових комісій, класних керівників академічних груп, вихователів гуртожитку, бібліотеки коледжу, планів спортивно-масової роботи викладачів фізкультури тощо. Реалізація завдань виховної роботи передбачає пріоритетні напрями національно-патріотичного, морально-правового, художньо-естетичного, трудового, фізичного, екологічного та сімейно-родинного виховання.

Надзвичайно важливою складовою частиною загального виховного процесу є патріотичне виховання, наповнене живою конкретикою сьогодення. Формування патріотизму в українському суспільстві наразі залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти в цілому, тому на виконання урядових та інших розпоряджень в системі виховання молоді, усі плани виховних заходів циклових комісій, завідувачів відділень, викладачів фізичного виховання і захисту Вітчизни, вихователів та класних керівників коледжу скориговано на визнання пріоритету патріотичного виховання особистості.

Протягом навчального року проводяться традиційні загальноколеджанські свята: День знань, свято Першокурсника, вітання до Дня працівників освіти, Міжнародного дня студента, Дня Збройних сил України; Новорічних свят, Міжнародного дня прав жінок, Свято вручення дипломів випускникам, лінійки памʼяті та реквієми: до річниці Революції гідності, з вшанування героїв Небесної Сотні, колишнього викладача коледжу Багірова Ільга́ра Сале́ховича - капітана Збройних сил України, легендарного бійця 11-го батальйону територіальної оборони «Київська Русь» з позивним «Балу», який загинув в АТО, до Дня виводу військ з Афганістану, річниці Чорнобильської трагедії, Дня пам'яті та примирення і Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, спортивно-мистецький захід «Козацькі розваги» до Дня захисника Вітчизни, зустрічі з випускниками минулих років тощо.

В останні роки у коледжі стало традиційним і проведення літературно-мистецьких зустрічей з визначними громадськими діячами, культури і мистецтва, видатними особистостями, громадянами України як вдалої форми виховної роботи, метою яких стало долучення студентської молоді до шедеврів національної культури, утвердження через мистецтво їх самосвідомості і відповідальності за власну долю та долю народу України.

У творчих зустрічах останніх років брали участь: заслужений артист України, Міністр культури України Євген Нищук, професор Київського національного університету культури і мистецтв, кавалер ордену «За Заслуги» Віктор Шпортько та учасник проекту «Голос країни» Олексій Шпортько, поетеса, учасниця Майдану, автор вірша «Никогда мы не будем братьями...» Анастасія Дмитрук , Компаніченко Тарас – кобзар, заслужений артист України, мистецтвознавець, Олексій Гарань - історик-міжнародник, політолог, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», заслужена артистка України Жанна Боднарук, композитор, продюсер, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Анатолій Карпенко,поетеса, організатора «Мистецького спецназу» Зоя Ружин, київський художникОлександр Білозір – автор унікальної колекції картин, написаних під водою, голова Всеукраїнської громадської організації «Жінки за справедливість», володарка колекції рідкісних українських хусток Людмила Грабовенко, актриса Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка Галина Яблонська, український письменник, поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч – Іван Драч, громадський діяч, журналіст, політик, поет, перекладач, сценарист, член спілки письменників України, лауреат державної премії України ім.Т.Шевченка Павло Мовчан, народна артистка України Світлана Мирвода та інші.

Актуальним нині є органічний зв'язок навчально-виховного процесу з вітчизняною історією, культурою народу, його мовою, мистецтвом, що забезпечує духовну єдність, зв'язок виховання з життям та суспільною практикою. Тому колектив коледжу продовжує впроваджувати у виховний процес традиції музейної педагогіки та козацько-лицарського виховання, яке реалізовується через діяльність студентського козацького осередку коледжу «Молода Січ» та колективу «Славні козаки».

Студенти-козаки «Молодої Січі» зустрічаються з ветеранами Другої світової війни, учасниками бойових дій в Афганістані та АТО на сході України, беруть участь в урочистих заходах коледжу та міста Ірпеня, посвятах юних школярів у козачата загальноосвітніх шкіл міста. Саме їм надається право підняти чи внести Державний прапор України, покласти квіти до меморіалу загиблих, стояти у почесній варті, бути ведучими свят, так як ці юнаки мають гарну фізичну підготовку, виправку і високі моральні якості.

У нинішніх непростих умовах життя українського народу педагогічний колектив змінює підходи до військово-патріотичної роботи, наповнюючи її новим змістом, спрямованим на формування високої патріотичної свідомості, служіння та відданості Вітчизні, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язків стосовно захисту інтересів України. Підтвердженням цього є участь наших студентів, зокрема і членів осередку «Молода Січ», у військово-спортивних змаганнях з виконанні тестів вогневої підготовки, у спорядженні навчальними патронами магазину та збирання-розбирання автомата АКМ на швидкість і послідовність, у стрільбі з пневматичної зброї. За досягнуті успіхи вони нагороджені пам’ятними медалями і дипломами Товариства сприяння обороні України.

У коледжі широкої підтримки набув започаткований викладачами гуманітарних дисциплін цікавий інноваційний проект з музейної педагогіки. Адже сьогодні важко уявити навчально-виховний процес у коледжі без використання матеріалів музею історії навчального закладу та музею «Українська світлиця». У їх експозиціях – найдорожчі скарби, пам’ять про наш родовід. Музей історії коледжу – своєрідний родовід великої родини викладачів, співробітників і студентів, літопис їх мрій і досягнень.

Глибоко усвідомлюючи необхідність постійної взаємодії та взаємозбагачення освіти, культури і мистецтва, колектив коледжу створює умови для творчого зростання студентської молоді, реалізації її ініціатив, задоволення культурних і духовних потреб. Під керівництвом викладачів коледжу працюють предметні гуртки та клуби. У коледжі функціонує 5 колективів художньої самодіяльності – два танцювальні та вокальний ансамблі, літературна студія, ансамбль барабанщиць «Литаври», клуб «Відродження». Силами цих та інших колективів під керівництвом педагогів, керівника художньої самодіяльності та ансамблю барабанщиць, літературної студії  проводяться усі свята, урочистості, літературно-мистецькі зустрічі тощо.

Студенти коледжу беруть активну участь і проявляють свої таланти і можливості в різноманітних заходах поза межами коледжу: у мистецькому фестивалі НУБіП України «Голосіївська весна», у фінальному етапі конкурсу «Краса НУБіП України», у заходах до Дня міста Ірпінь та селищ Приірпіння, у звітних концертах Ірпінської музичної школи, здобуваючи вагомі перемоги та відзнаки.

Для проведення позааудиторної роботи зі студентською молоддю створена сучасна матеріальна база: актова зала, класи хореографії та вокалу із сучасною освітлювальною та звуковою апаратурою, мультимедійні зали у гуртожитку та корпусах коледжу.

Педагогічний колектив коледжу, постійно працюючи над вивченням і впровадженням культурологічно-виховних проектів, нових програм виховання студентської молоді, досягаючи певних успіхів. Класні керівники, керівники гуртків і клубів, вихователі гуртожитку, викладачі спрямувують свою роботу на виховання патріота своєї Батьківщини, громадянина України, готового стати на захист Вітчизни, ідеалів свободи, демократичних цінностей і прав людини.

Стан виховної роботи в коледжі систематично розглядається на засіданнях педагогічної ради та методичної ради, де приймаються важливі та потрібні рішення, коригуються окремі аспекти виховної роботи, завдяки чому формується цілісна система виховання, проводяться методично-педагогічні семінари з вивчення передового досвіду та впровадження інноваційних технологій виховної роботи.

З метою надання методичної допомоги класним керівникам протягом навчального року методичною радою проводяться наради та консультації з питань організації та здійснення виховної роботи в академічних групах.

Інформація про проведені протягом року заходи постійно розміщуються на офіційному сайті коледжу, а про окремі із них – найбільш вагомі та значимі висвітлюються у місцевих засобах масової інформації та педагогічній пресі.