Відокремлений структурний підрозділ
"Ірпінський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України"

Заняття фізичною культурою і спортом мають велике значення у формуванні здорового способу життя, духовному і фізичному розвитку студентської молоді.

Головні завдання фізичного виховання та масового спорту у коледжі – це:

– зміцнення здоров’я, підвищення рівня життєдіяльності та спротиву організму діям несприятливих чинників навколишнього середовища шляхом систематичних занять обраними формами та видами фізичної культури в обсязі індивідуальної рухової діяльності 10-14 годин на тиждень;

– виховання у студентської молоді мотивації до систематичних занять фізичними вправами протягом усього життя з метою фізичного самовдосконалення;

– формування у студентської молоді високої патріотичної свідомості, самодостатньої, цілеспрямованої, рішучої, здорової особистості, яка здатна брати участь у суспільно значущому житті, готова до фізичної й духовно-моральної стійкості, почуття любові до України, саможертви та захисту Батьківщини;

– набуття здобувачами освіти основ теоретичних знань, практичних і методичних навичок з фізичного і спортивного виховання;

– забезпечення студентської молоді належним рівнем розвитку показників функціональних та морфологічних можливостей організму, фізичних якостей, рухових здібностей;

– підготовка та участь здобувачів освіти у різноманітних спортивних заходах.

Студенти протягом усього терміну здобуття освіти мають змогу вдосконалювати свою фізичну форму, використовуючи спортивні споруди коледжу: спортивну залу (288 м²), спортивне містечко нестандартного обладнання (300 м²), стадіон (2400 м²), зали для гирьового спорту та настільного тенісу площею (по 54 м²), тренажерну залу (180 м²), кімнату «Здоров’я» у гуртожитку.

Безпосередню організацію освітнього процесу з фізичного виховання здійснює кабінет фізичного виховання.

Освітній процес у коледжі проводиться в таких формах: навчальні заняття (в очному, дистанційному та змішаному форматах), самостійна робота, контрольні заходи.

Спортивно-масова робота охоплює позааудиторну роботу зі здобувачами освіти, яка здійснюється у вигляді роботи гуртків та секцій і проведення спортивних змагань, конкурсів, турнірів.

Протягом навчального року у кожного студента є можливість займатися улюбленим видом спорту. Працює 5 гуртків.

На базі коледжу працює навчально-оздоровчий центр, у якому проходять заняття з атлетичної гімнастики та танцювальної аеробіки.

Щороку у закладі освіти проводиться велика кількість позааудиторних заходів. Це спартакіада коледжу з 7 видів спорту: баскетболу, волейболу, мініфутболу, настільного тенісу, шахів, шашок, паверліфтинг та спортивні свята: День першокурсника, Козацькі розваги, Ви – богині-чарівниці, День здоров’я, конкурс з танцювальної аеробіки «Здорова молодь – здорове майбутнє».

Крім спортивно-масових заходів у коледжі, колектив бере участь в обласній спартакіаді серед аграрних закладів вищої та фахової передвищої освіти.

Збірні команди дівчат та юнаків з волейболу неодноразово ставали переможцями та призерами Студентської волейбольної ліги.

Заклад освіти підтримує тісний зв'язок з кафедрою фізичного виховання НУБіП України. Збірна команда коледжу з волейболу (дівчата) здобула яскраву перемогу та отримала Кубок НУБіП України серед збірних команд студентів базового закладу та відокремлених структурних підрозділів університету. Команда викладачів коледжу з волейболу «Ірпіньком» посіла почесне III місце у спортивному турнірі з волейболу серед збірних команд представників відокремлених структурних підрозділів та збірних команд НУБіП України.

Перед педагогічним колективом стоїть завдання не тільки покращувати здоров’я та фізичний розвиток студентів за допомогою фізичного виховання, але і заохочувати їх до здорового способу життя. Для цього проводяться тематичні заняття, виховні години, флешмоби, конкурси мемів, колажів, слоганів на спортивну тематику та формування здорового способу життя із циклу «Здорова молодь – здорове майбутнє». Колектив працює над тим, щоб активний здоровий спосіб життя став нормою для всіх викладачів, співробітників та студентів коледжу.

 

Керівник фізичного виховання – СНІСАР Ірина Петрівна