Відокремлений структурний підрозділ
"Ірпінський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України"

Дозвілля розвиває особистість. Дозвілля – це сукупність занять у вільний час, за допомогою яких задовольняються безпосередні фізичні, психічні й духовні потреби, в основному відновлювального характеру. Вільний час є одним з важливих засобів формування особистості людини. Використання вільного часу є своєрідним індикатором культури, кола духовних потреб та інтересів конкретної особистості або окремої соціальної групи. У рамках дозвілля в основному здійснюється споживання культури, а не її творення: людина прагне задовольнити свої потреби в насолоді, задоволенні, розвазі.

Для змістовного дозвілля студентів у коледжі створено всі необхідні умови й сучасна матеріальна база: актова зала на 280 місць, клас хореографії, клас вокалу, бібліотека і 2 читальні зали, музей історії закладу освіти та «Українська світлиця».

Участь студентів в організації дозвіллєвої діяльності відкриває великі можливості для прояву їх ініціативи як в організаційному, так і у творчому плані та знаходить відображенняу різних видах студентської самодіяльності. Щороку у коледжі проводиться багато традиційних заходів, у яких студенти можуть проявити таланти й здібності:

- спортивно-розважальне свято День першокурсника;

- спортивно-розважальне свято «Козацькі розваги» (до Дня захисників і захисниць України);

- фестиваль художньої творчості «Голосіївська весна»;

- інтелектуальні конкурси та ігри «Брейн ринг», «Ірпінь Quiz»;

- спортивно-розважальне свято «Ви – богині-чарівниці»

- літературно-мистецькі зустрічі з видатними особистостями;

- конкурс з танцювальної аеробіки;

- екскурсії до музеїв Києва, міського краєзнавчого музею та по визначних місцях України;

- тематичні літературні кавʼярні тощо.

Під керівництвом досвідчених викладачів, фахівців у коледжі працюють гуртки художньої самодіяльності (вокальний, танцювальний, ансамбль барабанщиць «Литаври»), спортивні гуртки.

Студенти коледжу щорічно беруть участь і досягають значних успіхів у конкурсах і фестивалях НУБіП України:

- «Студент НУБіП України»;

- «Голосіївська весна» (неодноразові лауреати – ансамбль барабанщиць «Литаври», колектив народного танцю, колектив сучасного танцю, вокальний колектив);

- «Краса НУБіП України».

Значна частина культурно-виховних та розважальних заходів у коледжі проводяться з використанням традицій українського козацтва, обрядових свят, методів музейної педагогіки. Значно розширилися форми волонтерської діяльності серед студентів. Робота з організації дозвілля зі студентами ведеться у взаємодії з установами культури міста. Коледж співпрацює з міською бібліотекою, міським Будинком культури. Спільна робота спрямована на виховання у студентів патріотизму, художньо-естетичної культури, любові до рідної мови, вивчення творчих надбань нашого краю.