Засідання студентського наукового гуртка «Споживач» на тему: «Оцінка якості кондитерських виробів»
У рамках роботи студентського наукового гуртка «Споживач» 09 грудня 2025 року було проведено засідання на тему: «Оцінка якості кондитерських виробів», під час якого студенти ознайомилися з вимогами стандартів щодо методів визначення органолептичних та фізико-хімічних показників якості продукції.
На початковому етапі учасники гуртка проаналізували маркування кондитерських виробів, звертаючи увагу на відповідність вимогам законодавства, зазначені інгредієнти, харчову цінність та умови зберігання.
Далі студенти провели органолептичне оцінювання: визначали зовнішній вигляд, колір, запах, консистенцію та смак зразків. Така експертиза є одним із ключових етапів контролю якості кондитерської продукції.
Завершальним етапом стала фізико-хімічна експрес-перевірка, що включала термічну (вогневу) пробу, яка дозволяє виявити можливі сторонні домішки або невідповідність складу заявленому. Дослідження дало змогу студентам на практиці переконатися, як зміни у складі впливають на якість та безпечність кондитерських виробів.
Засідання сприяло формуванню у студентів навичок проведення органолептичних і фізико-хімічних досліджень, а також поглибило їх розуміння стандартів та технологічних вимог до якості кондитерської продукції.
Олена Осьмина,
завідувачка навчальної лабораторії
«Дослідження якості товарів»













